Bull Riding

Jazda na býkoch (bull riding) je považovaná za jeden z najnebezpečnejších športov na svete. Nižšie nájdete pomerne obsiahlu fotogalériu s obrázkami z podujatia Bull Riding ktoré sa uskutočnilo 1. apríla 2023.

Túto akciu pripravil RANCH 13 a som rád, že som sa mohol stať jeho súčasťou ako akreditovaný fotograf. Konečne som niekde nebol len ako divák s foťákom a mohol som sa tak dostať bližšie k deju, respektíve do zákulisia. Na rozdiel od svojich kolegov ktorý jazdy na býkoch fotili s profesionálnymi aparátmi s dlhými ohniskami, som tam pobehoval len s jedným širokouhlým objektívom. Pre zaujímavé fotky som sa teda musel riadne priblížiť a takpovediac strkať aparát do tváre ľuďom a zvieratám. Snažil som sa však neprekážať a myslím, že Robert Capa by mal zo mňa radosť. Vytvoriť klasické športové fotografie nebolo mojim cieľom ani v tomto prípade. Chcel som zachytiť predovšetkým atmosféru podujatia a okamihy ktoré bežný návštevník asi nepostrehol.

Toto ródeo bola pre mňa v podstate prvá skúsenosť so svetom kovbojov a westernu a snáď nebola aj posledná. V galérií nie sú všetky fotky z tohto večera, jedná sa o výber. Viac ich nájdete na mojom Instagrame. Ak máte o niektorú z fotiek záujem, neváhajte ma kontaktovať.

Ďalšie fotografie so športovou tématikou nájdete napríklad aj v mojej galérií BIKEFEST alebo BOJOVNÍCI

 

 

 

Verified by ExactMetrics